Program kurzov

Program adaptačného kurzu je postavený tak, aby si noví spolužiaci mohli nájsť cestu k sebe a navzájom sa spoznať medzi sebou aj s novým triednym profesorom. Rovnako sa kladie dôraz aj na ostatné ciele.

Aby sa nám ich podarilo dosiahnuť, využívame metodiku zážitkovej pedagogiky, ktorej základnou myšlienkou je ponúknuť ľuďom podnety vo forme zážitkov a priestor na ich uvedomenie si a spracovanie.

Program je teda aktívny - študenti sa určite nemôžu sťažovať, že by sa nudili. Využívame rôzne zaujímavé formy aktivít zamerané postupne na ich zoznámenie, prelomenie ľadov, obratnosť i rýchlosť, tímovú spoluprácu či riešenie problémov, kreatívne vnímanie, logiku, emócie, dôveru či obyčajné vyblbnutie. Dôležité je však aj to, aby si študenti oddýchli a nabrali energiu na ďalší program.

Triedny profesor je priamo zapojený do programu podľa cieľa konkrétnej aktivity a jeho pedagogického prístupu. Môže spolu so študentmi súťažiť, tvoriť s nimi niečo, byť rozhodcom či poradcom alebo si len vychutnávať príjemný pocit z toho, ako sa jeho študenti zabávajú. V programe sú aj aktivity, do ktorých triedny profesor zámerne nie je zapojený vôbec.