Ľudia v projekte

Plusko je organizácia mladých ľudí, ktorí robia akcie pre mladých. Dobrovoľne vo svojom voľnom čase (či už mimo školy alebo počas dovolenky). Samozrejme chceme to robiť kvalitne a tak každý náš inštruktor má absolvované trojdielne intenzívne školenie, ktoré máme od roku 2008 akreditované Ministerstvom školstva SR. Tu môžete nájsť Plusákov, ktorí sú zapojení do adaptačných kurzov PlusGO:


Zdenka Podhorská (Zdena) - koordinátorka projektu

Veselá i vážna Zdenka pracovala niekoľko rokov v medzinárodnej firme ako manažérka tímu na finančno - platobnom oddelení. Momentálne pôsobí v Národnej Kancelárii Medzinárodnej ceny Vojvody z Edinburghu ako Programová manažérka pre Západné Slovensko. Stretnúť ju môžete v behu alebo pri plávaní, alebo pri hre na husliach, ale ak sa vám ju podarí na chvíľu pristaviť, určite sa s ňou nebudete nudiť. 

Špeciálny znak: plná emóciíPeter Morvay (Peťo)

Absolvent GJH, ktorý na svoje časy z Novohradskej spomina vždy rád. Následne vyštudovaný FIITkár s ambíciami v sieťovej oblasti. Vždy pozitívny, málokedy rozčúlený, milovník prírody a dobrej nálady. Peťo je v Plusko od roku 2013. Je vedúcim jedného z tímov. 

Špeciálny znak: žiadna výzva nie je dosť veľká
Ľubomíra Véberová (Ľubka)
V svojom profesnom živote sa venuje rozvoju práce s mládežou na Slovensku ako manažérka národného projektu. Keď zavrie dvere za prácou je vášnivou čitateľkou, bežkyňou a tvorivým človekom, ktorý vyrába šperky rôzneho charakteru. V Plusku pôsobí Ľubka od roku 2011. Je vedúcou jedného z PlusGO tímov.

Špeciálny znak: jej motto znie „hlavne, že sme šťastní“


Richard Babitz (Rišo)

Nadšený squashista, a od roku 2005 ešte nadšenejší Plusák, pracuje ako team manažér oddelenia exekutívnych eskalácií v medzinárodnej firme. Absolvent sociálnej práce, nikdy sa neprestávajúci učiť ale ani hrať. Je šéfom jedného z tímov.

Špeciálny znak: najostrejší sarkazmus


Andrej Minárik (Andrej)

Športovec aj informatik, bývalý študent Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity a programátor na voľnej nohe, ktorý od roku 2007, keď sa stal Plusákom, okúsil organizáciu už hádam všetkých druhov akcií. Človek s upokojujúcim účinkom.


Špeciálny znak: najnežnejší drsňák


Kristína Majorošová (Kika)

Študentka produkcie na VŠMU, kreatívna duša a dobrodruh na Plusku už od roku 2008. Občas je možné ju stretnúť liezť na nejakej skale alebo umelej stene.

Špeciálny znak: najväčšie hnedé očiská
Veronika Kvardová (Veron)

Nadšená záchrankyňa priemyselných pamiatok sa po získaní titul doktor filozofie živí ako architekta a tým čo príde pod ruku. Najčastejšie ju môžete stretnúť ako sa snaží neúnavne pozametať ľad pred curlingovým kameňom, čo jej vynieslo titul majsterky Slovenka. Od roku 2010 sa na Plusku venuje nielen zážitkovým akciám, ale aj samotnému chodu organizácie.

Špeciálny znak: najväčšie ženské nohy a ruky v Plusku


Mário Šimko (Šimo)

Právnik, ktorý takmer nepotrebuje spať ani jesť, je jedným zo zakladajúcich členov Pluska. Ako neoddeliteľná súčasť organizácie je zdrojom skúseností a rád, ale nevyhýba sa ani žiadnej zábave. Na projekte PlusGO spolupracuje od jeho začiatku. 

Špeciálny znak: bydlisko najbližšie Plusku


Natália Kasanová (Nati)

V roku 2009 sa do projektu zapojila pediatrička, absolventka Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a náročná stravníčka Nati. Táto drobná žienka je jednou z najskúsenejších a najveselších inštruktoriek Pluska (aktívna od roku 2003).

Špeciálny znak: čierny pás v karate


Lukáš Šteis (Lukáš)

Účastník prvého adaptačného kurzu na Gymnáziu Juraja Hronca, jeho čerstvý absolvent a dnes už aj aktívny plusácky inštruktor. Pokiaľ práve nespí, reprezentuje zbieraním modrín na šermiarskych planšoch a kontempluje nad príbehmi fiktívnymi aj reálnymi.

Špeciálny znak: pamäť na množstvo zbytočných dátumovMichal Hubčík (Fresh) 

S Pluskom od roku 2011, absolvent fakulty elektrotechniky a informatiky, pracuje v oblasti počítačových bezpečnostných technológii. Svoju citlivú povahu disgrafika, skrýva za svojrázny ironický humor. Miluje knihy, šach, rubikovu kocku, ci strategické hry.

Špeciálny znak: zje všetko, čo nezje jeho
David Šťastný (David)

Strihač publicistických aj zabavných programov a humor milujúci bývalý študent Pedagogickej fakulty Karlovej univerzity v Prahe. Jediný „mluvící“ (a mluví celkom veľa a často napriek prezývke Silentbob) člen Pluska a tímu adaptačných kurzov. David absolvoval školenie v roku 2009.

Špeciálny znak: kvalifikovaný masér


Peter Paššák (Peťo)

Úspešný absolvent softvérového inžinierstva na FIIT STU momentálne pracujúci ako web developer. Milovník hradov, turistiky, stolného futbalu a prekonávania sa. Na Plusku sa venuje hlavne lezeckým a turistickým akciám.

Špeciálny znak: má dvojníka


Jana Kravjarová (Džejna)

Už počas štúdia Fakulty manažmentu sa udomácnila v sfére online marketingu, ktorému sa v práci venuje už piaty rok. Na Plusku je aktívna od roku 2009 a od roku 2013 je tiež súčasťou tímu pre adaptačné kurzy. Miluje prírodu, hudbu a dobré jedlo.

Špeciálny znak: spieva hocičo hocikedy a hlavne veľaJuraj Praženka (Georgeo)

Veselý bankár geodet s väzným záujmom o šport, varenie a fotenie. Tiež charakteristicky nadšením pre slovné hračky a akékoľvek slova nejasného pôvodu ale zato skoro žiadneho významu.

Špeciálny znak: jeho obľúbená literárna postava je Superman


"Som rada, že som mohla spoznať vás všetkých. To, čo robíte, je úžasné a obdivuhodné. Ste skvelí ľudia, ktorí majú srdiečko na správnom mieste, to som si za ten čas stihla všimnúť."